Juuksed kasvavad umbes pool tolli kuus. Toll võrdub 2,54cm ja pool tolli on 1,27cm. Kui keegi soovib juukseid kasvatada, siis ta peab seda infot teadma. Kui inimene lõikab iga kuu ära juukseotstest 1-1,5cm on ta oma juuksepikkusega peaaegu sama koha peal kui kuu tagasi.

Tead seda ütlust: “Kes senti ei korja, see eurot ei saa”.  

Kui tihti vajaksime siis juukselõikust? Kõik oleme kuulnud ütlust, et lõigata tuleb juukseid iga kuue nädala tagant. Kuid mõned naised saavad läbi ka nii, et lõikavad oma juukseid ainult paar korda aastas.

Kas ikka kõigile kehtib ühesugune reegel? Kindlasti mitte. 

Kui sul on lõigatud lühike stiili soeng ja soovid, et see lõikus ka nii püsiks, siis juuksurid soovitavad lõigata iga kolme kuni viie nädala tagant juukseid. Kui sul on kahjustamata terved juuksed ja hoiad neid keskmise pikkusega, pead sa vähem kordi juukseid lõikama. Piisav võib olla  kolm või neli korda aastas juukselõikust ja ainult juukseotsad. 

Kui sul on lõikus nagu Anna Wintouril, siis peaksid lõikama juukseid vähemalt iga kolme nädala tagant, et säiliks stiilne soeng.

Kuid isegi pika ja tervete juuste juures peab oma otsuse tegemiseks jälgima seda, milline on pandud eesmärk. Kui sinu juuksed on pikemad õlgadest, kihilise lõikusega ja lõikusest on möödas rohkem kui kolm kuud, on sinu juuksed täielikult välja kasvanud ja oleks vaja juba uut lõikust.

Kui aga sul on juuksed kahjustatud, siis on soovitav juuksurit külastada iga kaheksa nädala tagant. Kui juuksed kalduvad lõhenema, on eriti peenikesed või on neile tehtud palju keemilisi protseduure, siis aitab iga kaheksa nädala tagant lõikusest hoida juuksed terved. 

Pole ühtset reeglit, kõik sõltub sellest millised on sinu juuksed, mida sa oma juustega teinud oled ja sellest, milline on eesmärk. Õige aeg on lõigata juukseid siis, kui vastata ühest neist kahest küsimusest jaatavalt või kahele.

1. Kas on lõigatud soeng ja kas soovid, et soeng püsiks pikemaajaliselt?

jah  ei

 2. Kas juukse otsad on juba nähtavalt katki?

jah  ei

Kui lõikusest on möödas 3 nädalat või juba kolm kuud, siis küsi endalt neid küsimusi. Või kui sul on vaja näha lähemalt enda juuste olukorda, tule juuste- ja peanahauuringule. Olen näinud juukseid mis on olnud kaua lõikamata ja on ikka veel heas olukorras ja ka vastupidi, kus juukseid on lõigatud vähem kui kuu tagasi ja juba on näha katkiseid juukseotsi. Siis tuleks uurida mida tehakse valesti ja mida annaks teha, et juuksed oleksid vastupidavamad.

On olnud ka inimesi, kes on tundnud muret, et juuksed ei kasva enam. Kui vaatame asja lähemalt, siis selgub asjaolu, et juuksed on terved aga oma juuksuri soovituse peale inimene lõikab juukseid iga kuue nädala tagant ja jõuab oma juuksepikkusega samasse kohta tagasi.

Huvitav fakt!

Hallid karvad kasvavad kiiremini? Vastus on jah!

Dr Van Neste uuris 2443 naissoost isikul kokku 3343 karva. Hallid juuksed näisid mitte ainult kiiremini kasvanud olevat, vaid olid ka paksemad kui tavalised pigmenteerunud juuksed. Paksus juustel oli tingitud sellest, et juukse keskosa, mis on tuntud kui medulla, oli paksem.

Soovid nõu saada või tulla juuste- ja peanahauuringule?

Olen tänulik kui saadad enda küsimuse või oma soovi mulle e-mailile: gerthy@trihholoogia.ee või täidad kõrvaloleva vormi.