Minoksidiil on ainus lokaalselt heakskiidetud paikne ravim FDA poolt, kui androgeense alopeetsia ravim. Tuleb välja, et  ravim ei aita kõiki, kuid aitab 30-40% selle kasutajaid.  On hästi teada, et selleks, et minoksidiilil oleks võimalus töötada, peab organism minoksidiili muutma minoksidiilsulfaadiks. Mõnedel inimestel on see ensüüm töötamas(tuntud kui minoksidiil-sulfotransferaas); teisel inimesel lihtsalt ei ole. Need, kellel puudub selle ensüümi töö, on suurema tõenäosusega selle ees, et minoksidiil nende heaks ei tööta.

Täna juba uuritakse ja testitakse, kuidas minoksidiil-sulfotransferaasi aktiivsust testida. See võib olla pikk protsess, kuid on olemas võimalus, et me näeme neid uuringukomplekte ka kliinikutes lähitulevikus. Need aitavad arstidel prognoosida, kas minoksidiil tuleb välja kirjutada või mitte.

Artikkel:

NEWPORT BEACH, CA, 26. oktoober 2017 / PRNewswire / – Follea International, Ltd. teatas, et nad on esitanud Ameerika Ühendriikide Toidu ja Ravimiametile (FDA) De Novo meditsiiniseadme taotluse – Minoxidil Response Test. Minoksidiili ravivastuse test abistaks arste, spetsialiste, et hinnata kas juuste kao all kannatav patsient reageerib paiksele minoksidiiliravile või mitte.

Minoksidiil on ainus paikne ravim, mille USA FDA on heaks kiitnud meeste ja naiste juuste väljalangemise ravis (tuntud ka kui androgeense alopeetsia). Kuigi paikselt manustatava minoksidiili ohutus on kindlaks tehtud, on efektiivsus suhteliselt madal, st ainult 30 … 40% patsientidest reageerivad pärast 4-6 kuu pikkust igapäevast ravi. Minoksidiili ravivastuse test aitaks tuvastada need 60 … 70% patsientidest, kes ei reageeri minoksidiilile. Kuna androgeenne alopeetsia on järk-järgult progresseeruv, oleks Minoksidiili ravivastuse test kasulik, et varakult saaks õige ravi määratud.

Follea tegevjuht Daniel Haffid ütles hiljuti, et “androgeense alopeetsia all kannatavatel patsientidel tuleb oodata vähemalt 4-6 kuud, et jälgida reageeringut paikse minoksidiiliga. Sageli ei ole tulemused rahuldavad ja patsiendid kannatavad jätkuvalt progresseeruva juuste väljalangemise all. Minoksidiili ravivastuse test, aitaks arstidel ja spetsialistidel panna kiirelt diagnoosi, mis mõjutaks juba individuaalselt iga patsiendi raviskeemi. Kohene efektiivse ravi määramine hoiab ära raisatud aja, vältimaks täiendavat juuste väljalangemist.

Allikas : NEWS PROVIDED BY: Follea International, Ltd. Oct 26, 2017, 15:50 ET