Test, mis näitab ära kas mul on juuste väljalangemine.

Tavaliselt langeb päevas välja umbes nii 30 kuni 80 juuksekarva. Pesu päeval võib see arv olla ligi 130 kohati. Noortel vähem, kuna mõned testid on näidanud, et juukseid langeb igapäevaselt välja vastavalt inimese vanuse arvule. Arv 100, mida pakutakse päevas ära tulnud juustearvuks on tegelikult nii mehe kui naise päevas ära tulnud juuste protsendi kokkuliitmisel saadud keskmine arv. Meestel on päevane juustekao protsent naistest suurem. Sügiseti ja kevadeti tuleb ka rohkem juukseid ära. Suvel enamus juustest lähevad puhkefaasi, kuna valgusaeg pikeneb. Kui päev läheb sügisel jälle lühemaks, siis hakkame nägema nende juuste väljalangemist. Seda võib võrrelda ka loomadega, neil on karvavahetus sünkroonselt, meil inimestel aga mitte.
100 juuksekarva päevas pole siiski korralikult uuritud ja on ilmselgelt palju. Tavaelu näitab, et see on kuskil 30-80 juuksekarva päevas. Muidugi see on igal inimesel erinev.

On mitmeid meetodeid kuidas mõõta igapäevast juustekadu (juusteharjamisel ja pesuga ära tulnud juuste kogumine ja lugemine). Kui inimesel on “Telogen Effluvium”- suurenenud juusteväljalangemine ja ilma probleemita kaotas ta päevas 30 juuksekarva, siis probleemi korral tuleb ära juba 65 juuksekarva. Kui võrrelda seda numbrit 100 juuksekarvaga, siis justkui polekski probleemi aga probleem siiski eksisteerib. Muidugi tuleb probleemi tuvastamiseks vaadata ka peanahal kasvavate karvade seisukorda.

Üks võimalus teada saada, kui palju mul juukseid ära tuleb on – KOLME ÜMBRIKU TEST.

Sa vajad kolme ümbrikut ja julget pealehakkamist! 

See test on üks võimalus veendumaks, kas juukseid langeb välja normi piires või tõepoolest tavapärasest rohkem. See käib nii:

1. Pese pea puhtaks, kuivata ja kammi hoolikalt juuksed läbi, et kõik lahtised juuksed oleks eemaldatud ja pane juuksed kinni (patsi). Meestel on tõenäoliselt seda testi raskem teha ja lausa võimatu, nende lühikese juuksepikkuse tõttu. Meestele väike nõuanne testi kirjelduse lõpus.

2. Teisel päeval samal kellaajal võta juuksed lahti, kammi lahtised juuksed välja ja pane need esimesse ümbrikusse või loe sibulaga juuksed kohe kokku.

NB! Juuksesibula tunned ära sellest, et karva ühes otsas on valge „mummuke“. Seda on näppude vahel ka tunda. Sibulata juuksed on murdunud ja arvesse ei lähe.
Seejärel pane juuksed uuesti kinni (patsi).
3. Kolmandal päeval samal ajal korda sama protseduuri ja pane eemaldunud juuksed teise ümbrikusse või loe sibulaga juuksed kohe kokku. Seejärel pane juuksed uuesti kinni(patsi).

4. Neljandal päeval samal ajal pese pea puhtaks, püüa peapesuga tulnud juuksed kokku ja pane kolmandasse ümbrikusse või loe sibulaga juuksed kohe kokku.

Liida kolme päeva juuksekarvad kokku ja jaga saadud summa kolmeks. Nii saadki teada keskmise väljalangenud juuste arvu päeva kohta. Kui saad suurema numbri kui 80 – 100 siis võib tegu olla suurenenud juuste väljalangemisega. Konsultatsiooni saamiseks registreeru uuringule või kui oled uuringul juba käinud, teavita saadud tulemusest oma trihholoogi.

Mehed võivad võtta valge paberi ja panna enda ette lauale. Lühikese soengu puhul tõmmata käega juustest läbi kiirete liigutustega ette ja taha mitmeid kordi valge paberi kohal. Juuksed mis on lahti kukuvad paberile. Kui paber täitub ära tulnud juustega, panna see kõrvale ja võtta teine valge paber. Korrata sama asja ja kui paberile tekib järjest uusi juukseid aina juurde, siis see võib viidata, et juuksed on lahti. Mõnede üksikute juuksekarvade nägemine paberil on normaalne juuste kadu ja ei näita juuste väljalangemist.

Soovid nõu saada või tulla juuste- ja peanahauuringule?

Olen tänulik kui saadad enda küsimuse või oma soovi mulle e-mailile: gerthy@trihholoogia.ee või täidad küljel oleva registreerimisvormi.