Test, mis näitab ära kas sul on juuste väljalangemine.

Tavaliselt langeb päevas välja umbes nii 50 kuni 75 juuksekarva. Pesu päeval võib see arv olla ligi 130 kohati. Noortel vähem, kuna mõned testid on näidanud, et juukseid langeb igapäevaselt välja vastavalt inimese vanuse arvule.  Arv 100, mida pakutakse päevas ära tulnud juustearvuks on tegelikult nii mehe kui naise päevas ära tulnud juuste protsendi kokkuliitmisel saadud keskmine arv. Meestel on päevane juustekao protsent naistest suurem. Sügiseti ja kevadeti tuleb ka rohkem juukseid välja. Suvel enamus juustest lähevad puhkefaasi, kuna valgusaeg pikeneb. Kui päev läheb sügisel jälle lühemaks, siis hakkame nägema nende juuste väljalangemist. Seda võib võrrelda ka loomadega, neil on karvavahetus sünkroonselt, meil inimestel aga mitte.

100 juuksekarva päevas pole siiski korralikult uuritud ja on ilmselgelt palju. Tavaelu näitab, et see on kuskil 30-60 juuksekarva päevas. Muidugi see on igal inimesel erinev. On mitmeid meetodeid kuidas mõõta igapäevast juustekadu (juusteharjamisel ja pesuga ära tulnud juuste kogumine ja lugemine). Kui inimesel on “Telogen Effluvium”- suurenenud juusteväljalangemine ja ilma probleemita kaotas ta päevas 30 juukseakrva, siis probleemi korral tuleb ära juba 65 juukseakrva. Kui võrrelda seda numbrit 100 juuksekarvaga, siis justkui polekski probleemi aga probleem siiski eksisteerib. Muidugi tuleb probleemi tuvastamiseks vaadata ka peanahal kasvavate karvade seisukorda.

Üks võimalus teada saada, kui palju mul juuksedi ära tuleb on – KOLME ÜMBRIKU TEST. 

Sa vajad kolme ümbrikut ja julget pealehakkamist!

Test käib nii. Pese õhtul pea ja kammi juuksed hoolega läbi, et eemaldada kõik lahtised juuksed. Hommikul kammimisel tulnud juuksed lähevad esimesse ümbrikusse. Päevaks pane juuksed kinni ja õhtul kammi neid hoolikalt. Kõik lahti tulnud juuksed lähevad samuti esimesse ümbrikusse. Ööseks pane juuksed kinni.

Teise päeva hommikul juuksed kammida ja lahtiolevad juuksed lähevad teise ümbrikusse. Juuksed kinni päevaks ja õhtul kammida juuksed ja lahti tulnud juuksed panna teise päeva ümbrikusse. Peale kammimist panna juuksed ööseks kinni.

Kolmanda päeva hommikul kammida juuksed ja lahti tulnud juuksed lähevad kolmandasse ümbrikusse. Päevaks lähevad juuksed kinni. Kolmanda päeva õhtul peske juuksed ja korjake pesus tulnud lahtised juuksed kokku ja pange samuti kolmandasse ümbrikusse. Pesu ajal kasutage vee äravoolu kohas spetsiaalset väikest restikest mis korjab kõik pesu ajal lahti tulnud juuksed kokku.

Nüüd lugege ära kõk kolme päeva juuksed ja ainult need millel on karvasibul otsas. See arv jagage kolmega ja saategi ühe päeva keskmise välja tulnud  juuste arvu.