Kas mul on juuste väljalangemine?

Kas mul on juuste väljalangemine?

Test, mis näitab ära kas mul on juuste väljalangemine.

Tavaliselt langeb päevas välja umbes nii 30 kuni 75 juuksekarva. Pesu päeval võib see arv olla ligi 130 kohati. Noortel vähem, kuna mõned testid on näidanud, et juukseid langeb igapäevaselt välja vastavalt inimese vanuse arvule. Arv 100, mida pakutakse päevas ära tulnud juustearvuks on tegelikult nii mehe kui naise päevas ära tulnud juuste protsendi kokkuliitmisel saadud keskmine arv. Meestel on päevane juustekao protsent naistest suurem. Sügiseti ja kevadeti tuleb ka rohkem juukseid välja. Suvel enamus juustest lähevad puhkefaasi, kuna valgusaeg pikeneb. Kui päev läheb sügisel jälle lühemaks, siis hakkame nägema nende juuste väljalangemist. Seda võib võrrelda ka loomadega, neil on karvavahetus sünkroonselt, meil inimestel aga mitte.
100 juuksekarva päevas pole siiski korralikult uuritud ja on ilmselgelt palju. Tavaelu näitab, et see on kuskil 30-75 juuksekarva päevas. Muidugi see on igal inimesel erinev.

On mitmeid meetodeid kuidas mõõta igapäevast juustekadu (juusteharjamisel ja pesuga ära tulnud juuste kogumine ja lugemine). Kui inimesel on “Telogen Effluvium”- suurenenud juusteväljalangemine ja ilma probleemita kaotas ta päevas 30 juukseakrva, siis probleemi korral tuleb ära juba 65 juukseakrva. Kui võrrelda seda numbrit 100 juuksekarvaga, siis justkui polekski probleemi aga probleem siiski eksisteerib. Muidugi tuleb probleemi tuvastamiseks vaadata ka peanahal kasvavate karvade seisukorda.

Üks võimalus teada saada, kui palju mul juuksedi ära tuleb on – KOLME ÜMBRIKU TEST.

Sa vajad kolme ümbrikut ja julget pealehakkamist! KOLME ÜMBRIKU TEST

Soovid nõu saada või tulla juuste- ja peanahauuringule?

Olen tänulik kui saadad enda küsimuse või oma soovi mulle e-mailile: gerthy@trihholoogia.ee või täidad alloleva vormi.